У День пам’яті Чорнобильської трагедії

26 квітня 2023 року Україна відзначила 37-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії людства катастрофою в ядерній енергетиці. Аварія забрала життя тисячі людей і завдала непоправної шкоди екології. В Україні щороку вшановують громадян-ліквідаторів наслідків аварії, їх безцінний подвиг. Із великою скорботою згадуємо тих, хто вже відійшов у вічність.

На території Червонослобідської сільської територіальної громади проживає більше 100 громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

Із нагоди 37-х роковин Чорнобильської трагедії у селі Вергуни біля пам’ятного знаку, встановленого на честь ліквідаторів аварії на ЧАЕС, відбувся мітинг-реквієм за участі сільського голови Олександра Литвиненка, його заступника Вікторії Церковної, учасників ліквідаторів аварії, старости Наталії Шевченко, працівників закладів освіти та культури, жителів громади, діти. Спогадами про ті часи поділився ліквідатор Василенко Микола Миколайович, до спільної молитви за Україну запросив настоятель Свято-Троїцького храму села Вергуни протоієрей о. Юрій.

Учасники заходу вшанували пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятного знаку. Пісні про Чорнобиль прозвучали у виконанні творчих колективів Вергунівського сільського БК.

У закладах освіти  педагоги  провели уроки-лекторії,  організували перегляди документальних відеофільмів, тематичні виставки художньої та історичної літератури тощо. У шкільних та сільських бібліотеках відбулись тематичні книжкові виставки «Чорнобиль без права на забуття».

Хотілося б, щоб ніколи не повторилися жахи Чорнобильської катастрофи. А пам’ять про ті події повинна навчити цінувати мир і спокій!

Низький уклін та глибока вдячність усім учасникам ліквідації на ЧАЕС, нашим землякам, тим, хто ціною власного здоров’я і життя зупинив стихію некерованої ядерної реакції.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *