Черкасці, які прихистили переселенців, отримають більші виплати

Черкасці, які прихистили у себе внутрішньо переміщених осіб, з 1 жовтня отримають більші виплати. Це стало можливим завдяки постанові Уряду від 30.09.2022 № 1094.

Згідно з документом, із 1 жовтня нинішнього року до 31 березня 2023 року сума виплати складає близько 900 гривень на місяць із розрахунку на одну особу. Компенсація витрат громадянам, які тимчасово прихистили внутрішньо переміщених осіб, збільшена до 30 гривень на день за кожну особу.

За даними департаменту соціальної політики ЧМР, нині у власних квартирах чи будинках черкасців проживають 2154 переселенці. Для отримання компенсації за вересень звернулося понад 600 громадян.

– Повідомлення про безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб або зміну переліку осіб, розміщених у житловому приміщенні (затвердженої форми) подається до департаменту в паперовій або електронній формі. Причому не пізніше ніж упродовж п’яти днів з дня закінчення звітного місяця, – наголошує начальник управління соціальних гарантій та персоніфікованого обліку департаменту соціальної політики Валентина Литвинович.

Особи, що розмістили внутрішніх переселенців, також зобов’язані в день припинення їхнього розміщення або зміни кількості людей повідомити цю інформацію. Також зазначити можливість надалі розміщувати у себе ВПО.

Якщо повідомлення чи заява подається в паперовій формі, особа, котра розмістила ВПО, вказує інформацію про себе та кожного з розміщених із пред’явленням підтвердних документів.

У разі подання заяви в електронній формі до повідомлення та заяви додаються електронні копії (фотокопії) документів на підтвердження поданої інформації.

Компенсація за розміщення внутрішньо переміщених осіб виплачується у безготівковій формі на зазначені у заяві банківські реквізити при умові відсутності заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Усі необхідні документи подаються до департаменту соціальної політики Черкаської міської ради.

Адреса департаменту: бул. Шевченка, 307, громадська приймальна, стіл № 8.

Електронна адреса для подачі документів: dsocpol@ukr.net

Телефон для довідок: (0472) 37 80 83.

Завантажити зразки заяви та повідомлення можна за посиланням: https://bit.ly/3rM7Bpl

За інформацією пресслужби Черкаської міської ради

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *