Дотримання чистоти та порядку в селі – справа кожного жителя громади

Враховуючи непросту ситуацію, що склалась наразі в населених пунктах громади – після дощів на вулицях сіл та міста, біля присадибних ділянок, а інколи і на самих ділянках забуяли  бур’яни. В першу чергу, мешканці села зобов’язані утримувати територію навколо свого будинку у належному стані, систематично і своєчасно  скошувати  траву, бур’яни  на прилеглій та закріпленій території, а також на території, прилеглій до їх ділянок.

Критична ситуація з негосподарським використанням власниками земельних ділянок склалась на урочищах «Вовче», «Травище», «Комуна» в с. Червона Слобода.

Щороку працівниками КП «ВП «АГРОЕКОЛОГІЯ»  проводяться роботи по скошуванню трави, боротьбою з бур’янами на захаращених земельних ділянках на урочищах «Вовче», «Травище», «Комуна» в с. Червона Слобода, що є додатковим навантаженням на сільський бюджет та завдає додаткових витрат часу та коштів  КП «ВП «АГРОЕКОЛОГІЯ».

Нагадуємо власникам земельних ділянок, що засмічення землі вважається порушенням законодавства, і власник такої землі нестиме адміністративну відповідальність: відповідно до ст.52 Кодексу України про адміністративні правопорушення власника землі за невжиття заходів з боротьби з бур’янами можуть покарати штрафом від двадцяти (340 гривень) до вісімдесяти (1360) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також одним із порушень земельного законодавства України є невиконання вимог щодо використання земель за цільовим призначенням.

За таке правопорушення застосовується притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 53 Кодексу України про адміністративні правопорушення,що тягне за собою накладення штрафу на громадян від п’яти до двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.   Кримінальна відповідальність за нецільове використання землі настає у разі: негосподарського використання землі (ст. 254 Кримінального кодексу України), забруднення чи псування земель (ст. 239 Кримінального кодексу України).

Отже, кожному варто добре подумати, чи дотримуватися чистоти та порядку в селі, чи сплачувати великі штрафи. До того ж сплата штрафу не звільнить фізичну особу від виконання робіт з ліквідації проявів та наслідків порушення.

Тож давайте не будемо байдужими до існуючої проблеми і докладемо всіх зусиль для знищення небезпечних рослин біля житлових будинків, присадибних ділянок, покинутих земельних ділянках. Давайте прикладемо всі зусилля, щоб наша громада процвітала.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *