Георгій Гладкий: «Я хотів би, щоб більше коштів міського бюджету ішло на підтримку ЗСУ»

 

Голова бюджетної комісії Черкаської міскої ради Георгій Гладкий дав ряд доручень щодо перевірки ефективності витрачання бюджетних коштів та можливостей пошуку ресурсів для фінансування ЗСУ.

5 травня відбулося засідання постійної комісії   з питань бюджету та економічного розвитку Черкаської міської ради, що розглядала виконання міського бюджету від початку року.

– Є витрати бюджету, що зі зрозумілих причин, сьогодні призупинені, а  є ті, що майже 100% профінансовані. Важливо розібратись, чи настільки необхідними вони були у військовий час і чи можливо частину цих коштів за необхідності спрямувати на ЗСУ, тероборону, інші потреби, найбільш актуальні для містян у такий нелегкий час, – зазначив голова бюджетної комісії Георгій Гладкий. – Найбільше питань у бюджетних витратах у мене викликають статті «субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)». Хочеться розібратися, що приховують витрати коштів за такими загальними формулюваннями. Також, я хочу розібратись у питанні прибутків комунальних підприємств, які можуть витрачатися на премії, вислуги, надбавки. У перспективі планую ініціювати створення депутатської комісії для обстеження та оптимізації комунальних підприємств – переконаний, це також дозволить зробити їх роботу максимально корисною для міста, у тому числі -фінансово.

Нині депутати не можуть вносити рішення про перерозподіл коштів, але ніхто не знімав із депутатів зобов’язання контролювати ефективність використання міського бюджету. Я хочу віднайти залишки коштів та перенаправити їх на захист наших людей і нашої країни.

Тому, з моєї ініціативи, комісією було надано ряд доручень. Зокрема: КП «Черкаситеплокомуненерго» – до 12травня надати інформацію за минулий та нинішній рік, по 1 травня – як саме формувався прибуток на КПТМ «Черкаситеплокомуненерго», як були ці кошти використані, яка сума з прибутку була перерахована на підтримку ЗСУ. Департаменту житлово-комунального комплексу – надати детальні розрахунки видатків (131 млн. грн.), які виділяються на КП «Черкасиелектротранс».

Усім комунальним підприємствам у цей же термін – надати угоди по коштах, які розміщені на основних,  депозитних та розрахункових банківських рахунках, рух коштів від початку року,  залишок на початок травня, відсоткова ставка, найменування банку тощо.

Розпорядникам коштів та комунальним підприємствам необхідно надати інформацію за березень та квітень цього року щодо виплати заробітної плати (в тому числі –  премії, надбавки тощо). Департаменту економіки та розвитку  – надати розшифровку використання коштів резервного фонду на суму 7 мільйонів 931 тисяча гривень.

Також, комісія доручила комунальним підприємствам (департаменти житлово-комунального комплексу, освіти та гуманітарної політики) надати інформацію про те, скільки коштів було перераховано на підтримку ЗСУ за період воєнного стану.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *