Із 1 грудня зросте мінімальна зарплата. Що зміниться для черкащан?

– Із  початку грудня в Україні зростає мінімальна заробітна плата, що тягне за собою підвищення податків для підприємств та підприємців, – констатує голова Регіональної ради підприємців Олександр Турченяк. – Мінімальна заробітна плата зросте із 6000 до 6500 грн. – це також означає, що зростуть усі показники, пов’язані з «мінімалкою». Що зміниться для черкаських працівників та роботодавців?

Оскільки підвищення зарплат стосуватиметься сотень тисяч працюючих, то для його забезпечення роботодавцям доведеться додатково віднаходити десятки тисяч гривень щомісяця  для доплат працівникам до мінімальної заробітної плати. Крім того, щоб уникнути «зрівнялівки» в оплаті праці між працівниками різного рівня кваліфікації, роботодавці будуть змушені вдаватися до підвищення зарплати всім робітникам. Відповідно, для підприємств зменшується можливість розвитку, додаткові виплати відтягуватимуть можливість інвестувати у модернізацію виробництва.

Для покриття додаткових витрат на оплату праці, підприємства можуть почати    оптимізацію  – скорочення посад, переведення найманих працівників на часткову зайнятість. Крім того, у зв’язку зі зростанням мінімальної зарплати, тисячі домогосподарств втратять право на отримання соціальної допомоги від держави і можуть залишитися без субсидій.

Резюмуючи – підвищення мінімальних зарплат на часі, проте його об’єми (досить незначні) суттєво перекриває цілий ряд «мінусів» – як для керівників підприємств, так і для самих працівників.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *