В новий рік з новою технікою: придбання для комунального підприємства Червонослобідської громади

У минулому році Червонослобідська громада суттєво оновила матеріально-технічну базу КП «ВП «Агроекологія», яке надає послуги з благоустрою територій, забезпечує централізоване вивезення твердих побутових відходів в чотирьох населених пунктах громади, а також послуги з водопостачання та водовідведення у Червоній Слободі. 

«Обнови», кажуть, обирали з огляду на перспективу, щоб у майбутньому розширювати перелік комунальних послуг, які зможуть самостійно надавати жителям громади.

Так у 2021 році для КП «ВП «Агроекологія» придбали трактор МТЗ з причепом, щепоріз, відвал, цистерну з вакуумним насосом, причіп-шассі до асенізаційної цистерни, мийку високого тиску в комплекті зі шлангом високого тиску та насадкою для промивання каналізаційних труб, насос з електродвигуном. Самі ж комунальники реконструювали бульдозер і відновили роботу столярного цеху, а також відремонтували адміністративне приміщення.

Нині на підприємстві працює 30 осіб. За словами директора підприємства Віталія Олексієнка, окрім виконання основних задач, підприємство у минулому році взяло курс на розширення діяльності:

– У реконструйованому столярному цеху взялися виготовляти лавки для облаштування їх в громадських місцях населених пунктів, що значно економить бюджетні кошти. Зокрема, нові лавки встановили біля закладів освіти та культури, адміністративних приміщень, на зупинках. Гілля, яке вирізаємо під час очищення узбіччя доріг, прибирання на кладовищах, в парках та скверах, а також під час вирізання аварійних дерев з територій бюджетних установ перебиваємо на щепу, яку потім використовуємо для потреб громади. Щепу забирають малозабезпечені родини на опалення домоволодінь, заклади та установи придбавають її для господарських потреб. У перспективі щепу можна використовувати як альтернативне паливо для бюджетних установ.

Наразі в громаді працюють над роздільним збором сміття. Разом з тим, як показав минулий рік, нагальною проблемою стало визначення економічно обґрунтованого тарифу на вивезення ТПВ. Нині ця сума – 11 грн за 1 мішок зі сміттям. У минулому році з бюджету громади спрямували 49 тис. грн збір та вивезення сміття і відходів.

– Тариф потрібно привести у відповідність до економічно обґрунтованих витрат підприємства. Для нас важливо зберегти такий самий ритм роботи, який підприємство задало торік. Комунальники дбають про те, щоб населені пункти громади були чистими, щоб не утворювались стихійні сміттєзвалища, щоб підприємство розвивалося та розширювало перелік послуг, – коментує заступник сільського голови Олександр Шаповал. – Разом з тим, маємо звернення від жителів громади щодо вивезення сміття не в мішках, а в більш цивілізований спосіб – контейнерах. Тому нині опрацьовуємо кілька варіантів вивезення та тарифу на цю послугу. Всім відомо, що чисто не там, де прибирають, а там, де не насмічують. Тому лише уклавши договір з комунальним підприємством, ми зможемо створити комфорт там, де живемо.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *