Діти «написали» власні обереги

16 квітня на базі КЗ «Центр культури, дозвілля, спорту та туризму» Червонослобідської сільської ради для дітей громади та їхніх батьків провели майстер-клас з писанкарства, де кожен зміг напередодні Великодня власноруч «виписати» для себе оберіг.

Майстер-клас зі створення писанки провела керівник гуртка «Рукоділля» Лариса Ольшевська. За словами майстрині, виготовлення писанки, як оберегу, – це досить складний і кропіткий процес.

– Для оригінальної писанки беруть домашнє сире яйце обов’язково із зародком, воду для фарб потрібно використовувати вранішню з додаванням свяченої. Жінка повинна створювати писанку на самоті зі своїми думками, адже писанка – це закодована молитва. На ній кожен знак, символ можна прочитати. На писанці можна написати все те, що ти хочеш побажати людині або собі. Всі українські писанки можна прочитати. Насправді це досить складний процес, що вимагає часу та терпіння,  – розповіла Лариса Ольшевська.- Тому для дітей ми обрали спрощений варіант з нанесенням на яйце нескладного візерунку.

Більшість дітей вперше тримали в руках писачки і розтоплювали бджолиний віск, проте крок за кроком опановували нову для себе техніку.

– Все потрібно було робити повільно, рухи мали бути плавними, що вимагало неабиякого терпіння не лише від дітей, а й від дорослих, які з ними прийшли. Але найбільше задоволення було знімати віск з яйця і бачити остаточний результат своєї роботи, – каже директор Центру Інна Плаксій. – Ми побачили, що подібний майстер-клас нині досить цікавий дітям, тому вже в середу, 20 квітня, плануємо провести такий же для дітей з  числа внутрішньо переміщених осіб на базі Червонослобідського ЗЗСО №1.

Також всіх жителів Червонослобідської громади запрошують на сімейну тематичу фотосесію до КЗ “Центр культури, дозвілля, спорту та туризму”. Фотозону на великодню тематику облаштували на базі сільської бібліотеки.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *