У Червонослобідській громаді дітей переселенців інтегрують у життя громади

У Червонослобідській ТГ дітей внутрішньо переміщених осіб залучають до участі в гуртках, для них організовують майстер-класи та проводять екскурсії. Сьогодні на базі Червонослобідського ЗЗСО І-ІІІ ст. №1 керівники позашкілля КЗ «Центр культури, дозвілля, спорту та туризму» та фахівці із соціальної роботи КЗ «Центр надання соціальних послуг» організували для 18 дітей та їхніх батьків майстер-клас з виготовлення великодньої поробки.

– Центр культури, дозвілля, спорту та туризму займається дозвіллям з дітками. Спершу ми презентували батькам та дітям всі гуртки та напрямки позашкільної роботи, де вони можуть бути задіяні. Ось і сьогодні, проводячи майстер-клас з виготовлення великодньої прикраси, ми розповіли про заняття вокалом. І вже кілька діток записалися на пробне, – розповідає директор Центру Інна Плаксій.

За її словами, спершу більшість дітей і батьків були розгублені і трохи налякані. Проте, завдяки фахівцям із соціальної роботи, які працюють в громаді, згодом вони відкривалися і все частіше стали приводити на різноманітні гуртки своїх дітей. Нині дітки з числа внутрішньо переміщених осіб займаються спортивно-бальними танцями у «Форсаж денс хол», відвідують заняття з боксу, дзюдо, кікбоксингу, самбо. До дітей, до речі, доєднуються і дорослі. Так ФК «Слобода» поповнився двома новими гравцями.

Опікується родинами внутрішньо переміщених осіб з дітками у режимі 24/7 КЗ «Центр надання соціальних послуг». Для них створили окрему групу у вайбер, де повідомляють усю необхідну інформацію для інтеграції таких родин у громаду.

– І дорослим, і дітям, які виїхали з фронтових територій, буває досить складно та важко адаптуватися. З ними працюють і наші психологи, запрошуємо фахівців з міської організації Товариства Червоного Хреста та інших організацій. Завдяки співпраці з міжнародними організаціями, отримуємо для них гуманітарну допомогу. Посильну допомогу надають односельці. Тобто на місці створюємо всі умови, щоб залучити їх до життя в громаді і відволікти в гірких думок, – розповідає директор Центру Оксана Чигирик.

Загалом у громаді зареєстровано понад 600 переселенців і їхня кількість щодня зростає. До дистанційного навчання в закладах освіти долучилося 30 дітей.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *