Фестиваль «Козацька Покрова» відшумів на Київщині

Грандіозне свято відбулося у селі Чопилки на Переяславщині (нині –  Бориспільського району). Тут склалася гарна традиція – вшановувати день освячення відновленого храму Миколи Чудотворця. Цю козацьку церкву підняли із руїн рік тому, встановивши на уцілілому фундаменті споруджений на початку ХХ століття храм – і освятили саме до Покрови.

Тож вже вдруге поспіль на Покрову у храмі Миколи Чудотворця проводять урочисту молебень, яку провів секретар ПЦУ Владика Агапіт.

Відкривав фестиваль  Тарас Петриненко, який виконав найвідоміші хіти, серед них – пісню «Україна», що давно стала неофіційним гімном країни.

На святі були і виставки яскравої народної творчості, і виступи талановитих творчих колективів, і  бої січовиків на шаблях та козацькі виступи на конях.

Одним із співорганізаторів заходу став відомий черкаський волонтер, громадський активіст, а нині – ще й кандидат у депутати по 197 виборчому округу Іван Степанець (його батько –  родом із цього славного козацького села).  На відкритті фестивалю «Козацька Покрова»  Іван Степанець зазначив, що у день вшанування захисників вітчизни особливо чітко розумієш, що поняття держави для кожного різне. Хтось бачить у цьому засіб достатку, хтось  готовий боронити державу до останньої краплі крові.  «Ми зрілість в повазі до неї ще маєм в серцях і журбі пронести», – переконаний автор вірша-посвяти воїнам, що від початку військових дій боронили Україну, та волонтерам, що їм допомагали -написаного під час  повернення із однієї з волонтерських поїздок до зони АТО.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *