Олександр Турченяк: «Розвиток економіки гальмує нестабільність та нерозуміння майбутнього»

В умовах повної невідомості, вітчизняний бізнес змушений не просто виживати  і конкурувати не всередині країни, а із польськими, чеськими, італійськими та португальськими роботодавцями.

– Нині Польща максимально спростила умови перебування для заробітчан, тож нашим підприємцям та підприємствам доводиться максимально конкурувати з іншими країнами на ринку праці, де так само зберігається дефіцит кваліфікованих кадрів, – констатує голова Регіональної ради підприємців Олександр Турченяк. – Наразі підприємці чекають впровадження нової хвилі карантинних заходів і працюють над   максимальним переведенням офісів на гібридний формат роботи, коли частину часу працівники проводять у офісі, частину- удома. Слід зазначити, що карантин і «дистанційка» прискорили синтез у підприємництво цифрових технологій  – відеоконференцзв’язок, система онлайн-контролю за віддаленими співробітниками, дистанційний моніторинг обладнання.

Загалом, пандемія дала потужний імпульс для розвитку цифрової сфери. Тренд на загальну діджиталізацію збільшив попит на працівників сфери ІТ, діджитал-маркетингу, дизайну тощо. Якщо у 2019 році ІТ-сфера була на восьмому місці за пропозиціями робочих місць, то у 2021-му увійшла у першу п’ятірку.

Разом із тим – є бізнес, що об’єктивно може існувати лише оффлайн –  і він  потерпає від збитків.  Під час жорсткого карантину частина бізнесу закрилася чи втратила можливість заробітку. Згідно з опитуванням Європейської бізнес-асоціації (ЄБА) серед малих підприємців, 22% респондентів тимчасово зупинили діяльність і змушені були відправити своїх співробітників у неоплачувану відпустку, ще 13% – скоротили зарплату, 10% – скоротили штат, а 9% вирішили закрити бізнес.

Ще одна тенденція – число ФОП в Україні у 2021 році рекордно зросло. І, якщо не рахувати числа ФОП, що змушені були припинити діяльність через складні економічні умови, 2021 рік показав найбільший ріст числа приватних підприємців  за останні 5 років.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *