У Черкасах від алкоголіків врятували п’ятьох собак

«Малюки від голоду їдять тріски, у дорослої собаки на шиї метровий ланцюг, що не пускає її рухатися» – такі шокуючі факти оприлюднила черкаська волонтерка Оксана Вишневська. Випадково побачивши на вулиці до краю виснажену собаку, вона спробувала дізнатись, чи є в неї господарі – і виявила, що цю та інших собак утримує сім’я алкоголіків. Утримує у жахливих умовах – тварини, навіть цуценята, потерпають від постійного голоду, потребують негайної ветеринарної допомоги через виснаження. У малюків «дієта» з трісок, які вони намагалися їсти, спровокувала появу гриж.

Волонтерці немалими зусиллями вдалося переконати маргіналів віддати собак.

– У рекордний термін, за допомоги всіх волонтерів міста, вдалося зібрати кошти на платну перетримку, на яку ми перевезли змучених тварин, – розповідає Оксана. – Нам дуже пощастило: відомий підприємець, який неодноразово допомагав волонтерам рятувати вуличних бідолах, запропонував порятунок і тут –  забрав усіх собак на своє підприємство, де вони матимуть догляд, теплі будки та їжу.

Питання із вилученням тварин вдалося вирішити безконфліктно. Проте, як зазначає юристка Світлана Руденко, за недбале ставлення до тварин, які перебувають у господарів, останнім загрожують немалі штрафи.

– За останні роки відбулися значні зміни у законодавстві, що дозволяють притягати кривдників тварин до цивільної, адміністративної і навіть кримінальної відповідальності. Вона стосується і відсутності належного догляду, позбавлення тварин їжі та води. Такі дії тягнуть за собою накладення штрафу – від 200 до 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Як бачимо, цифри немаленькі. Крім того, ця стаття передбачає конфіскацію у власника, якщо її подальше перебування у власника загрожує її життю або здоров’ю, – пояснює Світлана Руденко. – Як реагувати, коли ви бачте факти жорстокого поводження господаря із твариною? Передовсім, наберіть 102 – і вам не мають права відмовити, на виклик повинна прибути група реагування патрульної поліції. До її прибуття важливо зафіксувати факти жорстокого поводження (фото, відео), зупинити кривдника та забезпечити ветеринарну допомогу тварині, якщо вона цього потребує.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *